Nitriansky vláčik

Začiatok sezóny - máj, koniec sezóny - september.

Naskoč a vychutnaj si vyhliadkovú jazdu po Nitre! Nepremeškaj túto jedinečnú možnosť obdivovať krásy historickej i súčasnej Nitry z okienok Nitrianskeho expresu. Pred Tebou sa odhalia dominanty srdca Nitry – Horného i Dolného mesta. Už pri nástupe Ťa očarí Svätoplukovo námestie – oddychová zóna so zeleňou, tu stojí impozantné Divadlo A. Bagara a novorenesančná budova Mestského domu.  


Počas okružnej jazdy s odborným výkladom uvidíš pešiu zónu, zastavíte na jej konci pri hoteli Tatra, ktorý bol vo svojich slávnych časoch miestom pravidelných schôdzok vášnivých šachistov a kartárov.

Zhliadneš nádheru nitrianskych kostolov – kostol Navštívenia Panny Márie, františkánsky kostol sv. Petra a Pavla, reprezentatívne sídlo županov – Župný dom, čarovný Mestský park na Sihoti. Prehliadneš si malebné Pribinovo námestie s historickými budovami a sochou Pribinu, Corgoňa, Morový stĺp a hrdý Nitriansky hrad s Hradným námestím a objavíš ešte oveľa viac.

Príď na nezabudnuteľnú jazdu, ktorá začína každú celú hodinu na Svätoplukovom námestí.

Vláčik premáva každú celú hodinu (môže sa stať, že vláčik si niekto objedná na určitú hodinu, a preto je lepšie vopred si zavolať na tel. 037 16186).

Cena lístka je 1 €/osobu, dieťa do 5 rokov v sprievode rodiča zdarma, kočík 1 €.

Mimoriadne objednávky: info@nitrianskyexpres.sk, tel. 0905 244 804.

Kalendár podujatí
E-pohľadnica

Pošli svojmu priateľovi elektronickú pohľadnicu z mesta Nitra.

Poslať pohľadnicu